Wynik badania kału 5-letniego dziecka do analizy

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników z resztek pakarmowych w kale .Badanie bylo robione dziecku 5 letniemu z powodu częstych bólów brzuszka. -ziarna skrobi-bardzo liczne -resztki pokarmowe w kale- obecne, nieliczne włókna mięsne strawione -włókna mięsne prążkowane i kulki tłuszczu-nieobecne Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Zwiększona ilość ziaren skrobii w kale może świadczyć o zaburzeniach wchłaniania w jelicie cienkim lub zbyt szybkim pasażu pokarmu przez ten odcinek jelita. Często przyczyną jest nieodpowiednia dieta zbyt bogata w cukry proste (owoce i soki) - tzw. biegunka pędraków.