Wynik badania moczu w 19-tygodniu ciąży

Witam Jestem w 19 tygodniu ciąży i własnie odebrałam wyniki z posiewu moczu, z którego wyszła bakteria streptococcus agalactiae - w ilości 10^7 wrażliwy na panicylinę, klindamycynę i erytromycynę. jaka będzie prawdopobodna kuracja w moim przypadku. Konsultację z prowadzącą ginekolog mam dopiero po weekendzie i strasznie się denerwuję. Dziękuję za jakąkolwiek informację

Witam!
W przypadku dodatniego posiewu moczu w ciąży konieczne jest leczenie antybiotykiem - w Pani przypadku będzie to wybór spośród leków na które wrażliwy jest wyhodowany szczep. Z uwagi na największe doświadczenie kliniczne w stosowaniu penicyliny i erytromycyny prawdopodobnie będzie to któryś z tych dwóch leków. Leczenie powinno trwać od 7 do 10 dni. Po zakończeniu leczenia wykonuje się posiew kontrolny (oraz do końca ciąży raz na miesiąc).