Wynik badania obrazowego kręgosłupa 46-latka do analizy

 W poziomie C3/C4 widoczna ok 3-3,5mm dokanałowa przepuklina centralna tarczy m-k wymuszonaobecnościąnadbudowy kostnej powodująca silne symetryczne uciśnięcie i spłaszczenie przednej powierzchni worka oponowego W poziomie C4/C5 szerokopodstawna ok 2-2,5mm protuzja dokanałowa tarczy m-k spłaszczająca worek oponowy W odc. C5-C7 masywna nadbudowa kostna Otwory m-k C5 C6 C7 z cechami obustronnej krytycznej stenozy spowodowanej obecnością masywnych wyrośli osteofitarnych

Niestety taki wynik badania obrazowego kręgosłupa odcinka szyjnego wskazuje na duże zmiany dyskopatyczne ze zwyrodnieniami kostnymi. Taki obraz kręgosłupa w połączeniu z silnymi dolegliwościami, ubytkami neurologicznymi może wymagać leczenia operacyjnego dlatego radziłbym z tym problemem udać się do neurochirurga.