Wynik badania osadu moczu 31-letniej osoby do analizy

OSAD W MOCZU a NERKI Miałam badanie moczu ogólne moczu - ok osad moczu - miał w kolejno w poniższych dniach 14.01; 27.02 – otrzymałam Nolici 400mg; 25.03 następujące wyniki: nabłonki płaskie- d.liczne nabłonki okrągłe – bd. w badaniu; 0-1 wpw; pojedyncze w preparacie leukocyty - 8-10 wpw; 3-5 wpw, 5-8 wpw erytrocyty- 3-5 wpw; 2-4 wpw; 1-3 wpw bakterie- d.liczne Czy powinnam się zaniepokoić ? jakie badania zrobić? Czy z nerkami jest ok.?

Aleksander Ropielewski

Proszę wykonać posiew moczu oraz badanie USG jamy brzusznej. Opisane wyniki mogą wynikać z infekcji jak też kamicy dróg moczowych a także schorzenia nerek.