Wynik glukozy na czczo oraz po 60 i 120 minutach

Witam moja glukoza na cczo 106 po wypiciu glukozy 75 g po 60 minutach glukoza 135 a po 120 minutach 102. Insulina na cczo 9, 6 , po 60 minutach 78 ,a po 120 minutac 34 Waga moja 86 kg przy wzroscie 160 duza otylosc brzuszna, peptyd c troche podwyzszony, czy to juz insulinoopornosc Magdach

Witam, z prezentowanych wyników zwraca uwagę znacznie podwyższona wartość insuliny oznaczonej w 1 godzinie testu, która może świadczyć (wraz z obrazem klinicznym:otyłością brzuszną) o insulinooporności. Na szczęście najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na leczenie insulinooporności jest dieta ustalana indywidualnie oraz zwiększona aktywność fizyczna.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Wyniki wskazują na insulinooporność, być może zaczyna się cukrzyca. Proszę skonsultować się z lekarzem diabetologiem który postawi diagnozę. Pozdrawiam