Wynik Lym w badaniu krwi

W moim wyniku wyszło LYM 1,44 a przedział jest 1,5-3,5.Co to oznacza czy mam się martwić

Lek. Paweł Baljon

Witam seredecznie. Jeżeli jest to izolowana nieprawidłowość, nie wskazuje to od razu na chorobę. Ważne jednak aby skontrolować ten stan w ciągu miesiaca.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Taki wynik raczej należy traktować jako w dolnej granicy normy. Jednak co on oznacza w przypadku konkretnego pacjenta może się dowiedzieć tylko i wyłącznie podczas osobistej wizyty u lekarza, który zinterpretuje pełen wynik badania i zestawi go z badaniem klinicznym.