Wynik MR kręgosłupa 30-latka do analizy
Proszę o interpretacje wyniku rezonansu magnetycznego: Poziom L4- 5 : dehydratacja krążka międzykręgowego. Tylno- lewoboczna protruzja jądra macierzystego ze zwężeniem lewego zachyłka bocznego, z przyleganiem do lewego korzenia nerwowego. Prawy zachyłek boczny zwężony w mniejszym stopniu. Proszę o odpowiedź

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.