Wyniki badań krwi w trakcie leczenia reumatologicznego

20.10.2014 krwinki czerwone 4,30T/l, RDW 16,1%, krwinki białe 11,0G/l, LYMPH 5,0G/l i 45,8%, w moczu azotyny. Są to wyniki oznaczone statusem H. Pozostałe mieszczą się w granicach norm. Proszę o interpretację wyników tych badań i sugestie w odniesieniu do skutecznego zmniejszenia poszczególnych wskaźników. Ważę 68 kg, wzrost 172 i 60 lat. Obecnie zażywam Arechin - 1 tabl.dziennie i Metypred 4mg - 0,5 tabl. dziennie zapisane przez reumatologa.

Aleksander Ropielewski

Takie wyniki krwi mogą występować podczas terapii sterydami. Jeżeli nie towarzysza temu objawy dodatkowe, a Pani stan kliniczny jest dobry to nie ma powodu aby korygować wartości wyników krwi.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski