Wyniki badania krwi na tarczycę i odczuwanie objawów niedoczynności

Witam. Kilka dni temu wykonałam badania krwi na tarczyce. TSH 3.613 , norma : 0.35 - 5.50 FT 3 4.07 , norma : 2,3 - 4,2 FT 4 1.13 , norma : 0.89 - 1.76 Dodam, ze odczówam objawy niedoczynności tarczycy. Czu muszę z takimi wynikami udać się do endokrynologa ?

Witam,

Jeśli Pani chce, to może się Pani udać do endokrynologa, który oceni, czy są to rzeczywiście objawy niedoczynności tarczycy. Wyniki badań hormonalnych ma Pani w zakresie wartości prawidłowych. Jeśli ktoś z członków Pani rodziny chorował, to ma Pani nieco zwiększone ryzyko rozwoju choroby. Jeśli w najbliższym czasie planuje pani ciążę, to warto, by poziom TSH był < 2,5. Przy okazji może sobie Pani oznaczyć stężenie antyTPO i aTG.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz