Wyniki badania wziernikowego odbytu

Dzień dobry. Miałem wykonane badanie wziernikowe odbytu. Diagnoza: proctitis chronica - laesio minima (M-43000). Co to znaczy? Jak się to leczy? Czy to coś groźnego?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny panie, wynik badania oznacza przewlekły proces zapalny w jelicie grubym (bliżej nieokreślony) o zmianach minimalnych. Zalecam się udać do lekarza gastroenterologa, który włączy odpowiednie leczenie oraz zaleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam