Wyniki krwi dziecka i nieprawidłowe MONO i RDW-SD

Witam, mój 2,5 roczny synek ma MONO% 7,7 przy normie 2.0-7.0,jedyny inny wynik odbiegajacy od normy to RDW-SD 35.8 przy normie 37.0-54.0, czy powinnam sie martwić,coś jeszcze sprawdzić, co oznaczają takie wyniki> Dziękuje za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli pozostałe wyniki są prawidłowe a dziecko nie ma żadnych niepokojących objawów, to nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Proszę bowiem pamiętać, że niewielkie odchylenia od normy nie zawsze są wynikiem patologii. Szczegóły proszę omówić z lekarzem pediatrą.