Wypadające i przetłuszczające się włosy u nastolatki

witam, moja córka ma 15 lat , od 2 lat zaczeły wypadac jej włosy,które czesto sie przetłuszczają.Ostatnio byłam z nią w salonie fryzjerskim, gdzie sprawdzali głowe mikrokamerą, okazało się , iż lejki włosowe są otwarte a skóra jest tłusta. Mam pytanie co jest przyczyną otwarcia tych lejków oraz czy można je zamknąc i czy wtym miejscu włosy odrosną. Od pani w salonie dostała córka kuracje kemon- szampon Equlibviog oraz ampułki P-factor intensive lotion.prosze o pomoc.

witam , dziecko jest w okresie dojrzewania i wszystkie objawy są prawidłowe dla jej wieku. Zwracać uwagę na częste (codzienne) mycie włosów. Stan taki utrzymuje się nawet przez kilka lat. Proszę zgłosić się do dermatologa w razie nasilania zmian . Pozdrawiam