Zabieg bez narkozy na usunięcie kamieni z woreczka żółciowego u 69-latki

Moja babcia ma 69 lat. Okazało się, że ma kamienie w woreczku żółciowym. Cierpi też na chorobę płuc (była palaczem biernym i teraz ponad połowa jej płuc jest niesprawna). Podobno jest ryzyko, gdyby podano jej narkozę by wyciąć woreczek, to mogłaby się nie wybudzić.. czy można jakoś inaczej usunąć te kamienie, bez takiego ryzyka? Bardzo proszę o pomoc, czy są nawet jakieś bardzo drogie zabiegi, by podanie narkozy nie było konieczne

Proszę omówić sprawę z przyszłym operatorem i anestezjologiem! SKAD PANI WIE , ŻE PONAD POŁOWA PŁUC JEST NIESPRAWNA??? zż