Zabieg Hegarowania po operacji wrodzonej wady odbytu

Dzień dobry Właśnie po raz pierwszy w domu wykonaliśmy zbieg hegarowania u niemowlaka synka po operacji wrodzonej wady odbytu. Mam pytanie czy po kazdym zabiegu dziecko przy wyciągnięciu hegara powinno oddac stolec?? Wczoraj przy Pani doktor tak było a dziś wszedłem głęboko w odbyt ale nie było stolca.

Piotr Pilarski

Przy każdym hegarowaniu nie musi ale może temu towarzyszyć oddanie stolca.

Pozdrawiam.