Zaburzenia erekcji u młodego mężczyzny

Witam serdecznie. Mam 22 lata. Moj problem tkwi w tym, ze jedyna rzecz, ktora moge pochwalic sie podczas zblizenia z kobieta, to strasznie szybki - kilkuminutowy finish.. Ze stalymi partnerkami trwalo to zwykle doslownie chwile, jedynie podczas przelotnej "akcji" wytrwalem okolo godzine (bedac trzezwym). Czym to moze byc spowodowane? Nawet podczas masturbacji potrzebuje kilku minut, zeby osiagnac szczyt.. Problem ten blokuje mnie seksualnie i przy probie poznania nowej kobiety.. Prosze o pomoc.

Jesli jest to zbyt mało dla stałej pary, to proponuję wizytę u lekarza seksuologa.
W Bydgoszczy jest dr I.Strzelecka.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry!

Czas trwania stosunku "kilka minut" nie musi świadczyć o wytrysku przedwczesnym. Być może jest to przeciętny i prawidłowy czas trwania stosunku, który Pan ocenia nazbyt surowo. Jeśli trudność w kontrolowaniu wytrysku jest większa przy regularnym seksie ze stałą partnerką, a nie pojawia się w przygodnych kontaktach (partnerka, na której nie zależy mi długoterminowo jest mniej wymagająca?), może wiązać się to z nastawieniem emocjonalnym, lękiem, samooceną, postrzeganiem samego siebie w roli seksualnej i w związku - czynnikami psychicznymi.

Pozdrawiam!