Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z erekcją podczas stosunku u młodego mężczyzny

Witam,mam problem z erekcją podczas stosunku.Otóż mój penis przed penetracją zwykle robi się miękki co uniemożliwia lub poważnie utrudnia współżycie.Jakieś 3 miesiące temu przeżyłem pierwszy raz z moją dziewczyną,było okej,do penetracji doszło,za drugim razem również.Jednak potem,bywało różnie.Raz udawało się,raz nie.Rosyjska ruletka,dosłownie.Myślę,że mój problem może mieć podłoże hormonalne,kompletnie wykluczyłym tutaj problemy natury psychologicznej.Jestem młodym mężczyzną.Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witam Pana,

Podejrzenie zaburzeń erekcji wymaga kompleksowej diagnostyki. Jak sam Pan wspomniał- jest Pan młodym mężczyzną, któy dopiero rozpoczął współzycie seksualne. Pierwsze kontakty seksualne mogą mieć rożny przebieg, Mężczyźni wraz z nabywaniem doświadczenia seksualnego uczą się kontroli nad erekcją oraz ejakulacją podczas kontaktów z realną partnerką. Dlatego też pierwsze stosunki seksualne mogą być nieudane, kończyć się dość szybkim wytryskiem czy sprawiać problem w zakresie kontroli nad erekcją. Warto w czasie tych pierwszych kontaktów nie skupiać się "na wyniku". Czy nie jest czasem tak, że zbytnio Pan zaczął koncentrować się na przebiegu stosunku, "tracąc z oczu" przyjemność płynącą z kontaktu intymnego?. Jako metody postępowania w sytuacji kłopotów ze wzwodem lub trudności z kontrolą wytrysku, warto byłoby probować koncentrować się na stymulacji seksualnej kierowanej wobec partnerki. Bardzo pomaga podejmowanie wszelkich innych form kontatków seksualnych poza stosunkiem genitalnym. Jeśli taka modyfikacja behawioralna nie przyniesie poprawy, wtedy konieczna będzie diagnoza seksuologiczna przeprowadzona przez lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Problem napewno wymaga diagnostyki wielodyscyplinarnej, w tym seksuologicznej konsultacji, ale także i zbadania przez urologa oraz wykonanie badań biochemicznych.

Urolog, absolwent McGill w Montrealu oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jedyny urolog w naszym kraju, który wykonuje zabiegi LSWT Renova leczące zaburzenia erekcji. Uzyskał certyfikat EDAP TMS dla Ablatherm® HIFU oraz certyfikaty Polskiego Towarzystwa Urologicznego w urologicznej diagnostyce ultrasonograficznej. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz European Association of Urology. W 2008 roku był kordynatorem Misji Medycznej i Humanitarnej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w Gruzji.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety