Zaburzenia koncentracji u 4-letniego dziecka

Witam. W jaki sposób rozpoznać deficyt koncentracji uwagi u czterolatka? Czy jest taka możliwość by występował on tylko w przedszkolu a w domu nie?

Witam,
Problemy z koncentracją uwagi u 4 letniego dziecka mogą być widoczne bardziej w przedszkolu ponieważ tam są inne warunki niż w domu. Jest jedna pani, więcej dzieci z którymi trzeba nauczyć się współpracować, więcej się dzieje i rozprasza uwagę, pani może bardziej wymagać przestrzegania zasad niż robią to rodzice w domu. Na początek można się zastanowić czego wymaga się od dziecka w przedszkolu a czego w domu i w jaki sposób jest to egzekwowane. Jeśli problemy w koncentracji uwagi będą się utrzymywały proponuję wizytę w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.