Zadrapanie przez psa a wścieklizna

Witam scisnoł mnie pies i lekko zadrapał mi skóre. Własciciel mówił że był szczepiony a lekarz chirurg ocenił znikome zakarzenie wscieklizny mineło 28 dni ale boje sie czy cos moge jeszcze zrobic? Niedawno wyleczyłem sie od hcv i nie chcem znów czegos złapać prosze o pomoc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli lekarz ocenił ryzyko zakażenia na niskie, pies był szczepiony a ponadto minęło już 28 dni od ryzykownej sytuacji, nie powinien mieć Pan powodów do niepokoju.

Zarażenie wścieklizną następuje wskutek kontaktu wydzielin chorego zwierzęcia z krwią człowieka , jeśli było to zadrapanie pazurem to ryzyko jest b.małe - ale w medycynie wszystko jest możliwe! Właściciel psa ma obowiązek okazać Panu zaświadczenie szczepienia psa - proszę o to kategorycznie prosić , zż