Zakładanie plomby po leczeniu kanałowym

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie leczenia kanałowego zęba. Przy pierwszej wizycie miałam zatruwany ząb - 2 kanały... wszystko było robione bez znieczulenia i strasznie bolało... teraz czekają mnie mnie jeszcze 2 wizyty... ponowne zatruwanie - przy czym Pan Dr, powiedział że już nie bedzie boleć i 3 cia wizyta na której już bedzie zakładana bląba.... chciałam się zapytac czy jest możliwe aby na 2giej wizycie było już zakładanie pląby. ? obecnie nic mnie nie boli, a pan dr nie uznaje znieczu

Wydawało mi się, iż w żyjemy w XXI wieku i znieczulenie do leczenia kanałowego jest powszechnie stosowane, wszak komfort pacjenta w trakcie leczenia jest bardzo ważny. Współcześnie odchodzi się także od leczenia tzw. mortalnego (czyli "zatruwania" zęba) na rzecz leczenia przyżyciowego (bez "zatruwania") w znieczuleniu, co uznane jest obecnie za skuteczniejszą metodę obciążoną mniejszym ryzykiem niepowodzenia leczenia kanałowego. Dąży się także do skrócenia czasu leczenia, także jest możliwe a nawet wskazane wypełnienie zęba (czyli założenie plomby) na drugiej wizycie.

Lek. dent. Anna Siewierska

proszę znaleźć lekarza zajmującego się leczeniem kanałowym - dokończy leczenie na jednej wizycie
leczenie kanałowe nie boli - obecnie stosowane środki pozwalają na leczenie w całkowitym komforcie
CZY NAPEWNO BYŁA PANI U LEKARZA???
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk