Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 1 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapalenie mieszka rzęsowego w oku u kobiety w ciąży

Ponad pół roku temu miałam zapalenie mieszka rzęskowego w oku. Stosowałam wówczas lek floxal - w kroplach i maści -pomogło. Obecnie jestem w 39 tygodniu ciąży i niestety zapalenie powróciło. Czy stosowanie tego samego środka jest dozwolone w mojej sytuacji lub czy nieleczenie od razu takiego zapalenia może mieć negatywne konsekwencje? Po porodzie bardzo bym chciała karmić piersią ale obawiam się, że mogę przynieść szkodę mojemu Maleństwu stosując ten lek zarówno teraz jak i po narodzinach.
KOBIETA ponad rok temu

Kiedy wskazane jest wycinanie znamion?

Znamiona mogą znajdować się na całym ciele. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto je obserwować i w razie potrzeby wyciąć. Jakie są wskazania do wycięcia znamion?

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Bezpieczeństwo stosowania leku Floxal (krople i maść okulistyna)w ciąży nie zostało ustalone. W ciąży powinien być on stosowany jedynie w niezbędnych przypadkach. Jego stosowanie jest zabronione w trakcie karmienia piersią. Powinna Pani skonsultować stosowanie tych preparatów ze swoim ginekologiem prowadzącym ciążę. Najlepiej jednak niezwłocznie udać sie do okulisty i poprosić o leki bezpieczne w ciąży. Każda nieleczona infekcja może spowodować wystąpienie powikłań, co dodatkowo utrudni leczenie i w Pani przypadku uprzykrzyć także pierwsze tygodnie z dzieckiem.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Witam, floxal nie jest zalecany w ciąży i okresie karmienia, jednak od okulistów wiem, że krótkotrwałe stosowanie do 7 dni, nie przyniesie dziecku szkody. Nieleczona zmiana może doprowadzić do dalszych komplikacji z nadżerką rogówki włącznie. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy