Zastosowanie Ibandronat a serce

Ibandronat- lek na osteoporozę. Dawkowanie 1x1 miesięcznie. Osoba starsza po podaniu drugiej dawki słabnie, występują dokuczliwe duszności, spadek ciśnienia i sił. Lekarz prowadzący stwierdził, że to sprawy kardiologiczne i kazał podać lek. Czy mamy podać lek? lek mamy podać 18 lipca. w razie występowania tych objawów co mamy robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza kardiologa aby wykluczyć przyczynę. Często lek ten jest podawany w przychodni pod opieką lekarza reumatologa więc proponuję skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie.

Proszę nie podawać drugiej dawki leki chociaż takie objawy są b. rzadkie ale mogę wskazywać na uczulenie.
Konieczna zmiana leku na inny z tej grupy lub na inny z innej grupy - decyzja należy do Lekarza Prowadzącego