Zatykanie uszu przez synka podczas rozmowy

witam ,chcialam zapytac o moje synka od kilku dni zatyka uszy jak np glosniej krzykne albo cos powiem np zwroce uwage i jemy to nie pasuje ..synek ma duzy zasob słow ale nie mowi jeszcze pelnymi zdaniami

Proszę przede wszystkim nie krzyczeć na dziecko. Prawdopodobnie synek nie radzi sobie z sytuacją Pani irytacji i podenerwowania.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, nie napisała Pani o tym w jakim wieku jest synek, ale myślę, że taki pojedynczy objaw nie wskazuje na nic niepokojącego. Na pewno niepokój, podniesiony głos mamy może być przestraszyć dziecko. Proszę zadbać o dobrą atmosferę w otoczeniu i obserwować synka. Jeśli w dalszym ciągu coś będzie Panią martwiło, proszę skontaktować się z psychologiem.
Pozdrawiam
Monika Prus
http://www.psychologdzieciecy24.pl/