Zazdrość o partnerkę a relacje w związku

Witam, jestem ze swoją kobietą od 6 lat, wszystko między nami jest w porządku, kochamy się, zgadzamy się. Ale ja ciągle podejrzewam ją, że mnie zdradza lub że to zrobi, ciągle męczą mnie takie myśli. Mogę z nią o tym porozmawiać. Ona nie daje mi powodów żebym tak myślał. Nie wiem jak z tym walczyć i skąd to się bierze... Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam, wiele osób ma problem z zazdrością w związku, najczęściej dotyczy to przejawów negatywnego myślenia o sobie,lub jakiś obaw, oraz doświadczenia np w przeszłości zdrady partnerki, niestety nie wiem czego dotyczy dokładnie u Pana, więc warto jeśli zgłosi się Pan na spotkanie do psychologa i porozmawia o swojej sytuacji, pozdrawiam serdecznie, życząc owocnej pracy.

Mgr Katarzyna Schilf

Taka zazdrość może wynikać z różnych powodów, być może z pana poprzednich doświadczeń w związkach lub z obserwacji relacji rodziców, a być może z powodu pana niewiary w siebie i swoją wartość dla drugiej osoby. Jeśli to ten drugi powód to warto popracować nad własną samooceną i dbaniem o swoje potrzeby. Ważne, by to zrobić, bo pana zazdrość może być niszcząca dla waszej relacji.