Zażółcenie skóry a zapalenie wątroby

Witam mam pytanie od jakiegoś czasu widze ze mam zażółcone oczy i skóre na brzuchu brzuch mnie nie boli czasem z prawej strony boli delikatnie dodam ze jestem po zapaleniu otrzewnej lata temu i wycieciu woreczka rok rok temu.W pazdzierniku robiac badania bild wyszła 6mg.Czy to grozne jest dodam ze moge mieczapalenie watroby typu b w szpitalu pokułam sie igłami zużytymi.Badanie robiłam po 4dniach i wyszło ujemnne czy teraz moze to byc poczatek zapalenia watroby tpu b Prosze o szybka odp

Aby w chwili obecnej przekonać się czy rzeczywiście ma Pani zapalenie wątroby typu B należy wykonać badanie oceniające HBs we krwi (po 4 dniach od ekspozycji nie wykryje Pani jeszcze zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B). Oczywiście celem pogłebienia diagnostyki w chwili obecnej warto byłoby jeszcze wykonać badania na poziom bilirubiny we krwi oraz aktywności enzymów wątrobowych takich jak ASPAT, ALAT, fosfataza zasadowa i GGTP.