Zbyt duży przyrost wagi u 3,5-miesięcznego dziecka

Witam.Moja wnuczka ma 3,5 miesica,gdy sie urodzila.. miala 3,400 wagi,a teraz ma 9,5 kg.Karmi sie mlekiem matki je czesto ale troche pociagnie i spi.Niepokoje sie dlaczego ma taka duza wage ,jest grubaskiem.Doktorka zlecila jej TSH.Co moze byc powodem tycia jesli mama ma diete i tez tyje

Proszę się zdać na opinię pediatry i poczekać na wyniki badania hormonów tarczycy. Jeżeli te będą w normie pediatra powinien także sprawdzić poziom ogólnych przeciwciał IgE, cukru i profil hormonalny, gdyż nadmierny przyrost masy może być spowodowany przez szereg zaburzeń metabolicznych. Co do stanu masy córki sugerowałabym kontrolę stosowanej diety, gdyż często wysokokaloryczna dieta (jaka jest zalecana w okresie karmienia) połączona z niską aktywnością fizyczną po porodzie może prowadzić do gromadzenia tkanki tłuszczowej (szczególnie jeżeli dziecko niedojada u matki występuje nadwyżka energetyczna).

Mówi sie, że dziecko w wieku 6 miesięcy podwaja masę ciała, a wieku 12 miesięcy potraja. Wnusia faktycznie ma za dużą masę ciała. Przyczyną mogą być różne problemy metaboliczne jednak sugerowałabym poczekać na wyniki zleconych badań i dopiero wtedy rozszerzać diagnostykę, jeżeli będzie taka konieczność.