Zespół obsesyjno-kompulsywny i stosowanie leku Efectin ER

Witam,leczę się na zespół obsesyjno-kompulsyjny lekiem Efectin ER.Moje pytanie: czemu na ulotce leku jest napisane,że dawkę można zmieniać dopiero po upływie 14 dni,a w nagłych przypadkach po 4 dniach.O co w tym chodzi?Czemu musi to być 14 dni ,a juz na pewno 4 dni. Proszę o odpowiedż. Pozdrawiam.

Dawka terapeutyczna 75 mg u większości pacjentów daje poprawę - przynajmniej w depresji, OCD - leczy się trudniej. Efectin jak wszystkie leki przeciwdepresyjne daje pozytywny efekt z opóźnieniem, zwykle po kilku tygodniach stosowania. Szybkie zwiększenie dawki nie wpłynie na efektywność, a znacznie zwiększa ryzyko działań niepożądanych. Dlatego nie ma co się spieszyć ze zwiększaniem dawki.