Złamanie kostki bocznej stawu skokowego a rehabilitacja

Dzień dobry, Przedwczoraj ściągnięto mi gips z nogi po złamaniu kostki bocznej stawu skokowego lewej nogi. Gips miałem 6 tygodni, a złamanie nie do końca się zrosło. Czy powinienem stosować już rehabilitację? Muszę iść do rehabilitanta czy wystarczą ćwiczenia domowe? Jakie konkretnie? W dodatku kostka jest lekko spuchnięta i boli po przeciwnej stronie złamania (więzadło trójgraniaste), tak powinno być? Lekarz zaradził mi chodzenie o kulach, jak długo powinienem o nich chodzić? Czy wymienione przeze mnie objawy są normalne po takim złamaniu? Czy rehabilitacja już teraz jest możliwa? Czy lepiej z nią zaczekać? A może gips został zdjęty za wcześnie? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Damian

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jakiego typu było to złamanie i na ile stabilny jest zrost kostny. Jeżeli ortopeda wyraził zgodę na obciążanie kończyny to sugeruję kontakt z rehabilitantem, który najlepiej wyjaśni Panu jaki zakres ćwiczeń stosować.