Zmiana normoechogenna w wyniku USG tarczycy a konieczność operacji

Co oznacza wynik USG tarczyca niejednorodna o obniżonej echostrukturze.W górnym biegunie płata lewego zmiana normoechogenna 1.5 cm? PP.3,7x1,3x1,4cm PL.3,8x1,2x1,3cm Cieśń: 0,3 cm Okoliczne węzły chłonne powiększone. Czy trzeba poddać się operacji?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wymiary tarczycy nie są niepokojące, co nie oznacza jednak iż należy poprzestać z diagnostyką. Aby mówić o ewentualnej operacji należy wykonać najpierw badanie BAC czyli biopsję opisywanej zmiany.