Zmiana ogniskowa w wątrobie

Oto skrót mojego wyniku badania: Obustronnie widoczne są natomiast dość pękate zewnątrz nerkowe miedniczki. W wątrobie w jej płacie prawym na pograniczu segmentów 6 i 7 widoczne kolejna zmiana ogniskowa o charakterze wzmocnienia typowym dla naczyniaka ox 10mm. To jest skrót z mojego badania a w zasadzie wynik. Co możńa stwierdzić na podstawie fragmentu który opisałam?

- Taki opis jest dość niejednoznaczny. Dobrze, żeby był poparty printem czyli wydrukiem obrazu USG nerek. Prawdopodobnie ultrasonografiście chodziło o to, że nerki posiadają inną odmianę układu miedniczkowego. Nie jest to patologia tylko odmiana anatomiczna usytuowania miedniczek nerkowych wystających bardziej na zewnątrz nerek.
W wątrobie w jej płacie prawym na pograniczu segmentów 6 i 7 widoczne kolejna zmiana ogniskowa o charakterze wzmocnienia typowym dla naczyniaka ox 10mm.
- To łagodna zmiana typu naczyniaka, dość często występująca w wątrobie, zwłaszcza u kobiet. Jest bardzo mała i będzie wymagała tylko obserwacji (okresowo USG jamy brzusznej). Przy naczyniakach wątroby zaleca się unikania terapii hormonalnej.