Zmiana tabletek antykoncepcyjnych na te z mniejszą ilością hormonów

Witam. Na ostatniej wizycie moj lekarz ginekolog , zmienil mi tabletki antykoncepcyjne z Vibin mini na Sylvie 20 ze względu na częste zawroty głowy. Jestem osobą nie zbyt szczupła. Od dziś zaczynam 7 dniowa przerwe i potem zacznę juz nowe opakowanie Sylvie 20. Moje pytanie brzmi, czy aby na pewno antykoncepcja będzie zachowana. Gdyz te nowe tabletki zawierają mniej hormonów. .. dodam iż ściśle i regularnie stosuje tabletki. Mam obawy czy aby skuteczność się nie obniży.

Aleksander Ropielewski

Skuteczność będzie zachowana przy mniejszej ilości lub braku objawów nieporządanych.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski