Zmiana tabletek antykoncepcyjnych a zachowanie skuteczności

Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne z Cilest na Sylvie 20. Pani ginekolog kazała mi przyjąć pierwszą tabletkę nowego leku w pierwszy dzień miesiączki. Cilest skończyłam brać w niedziele Sylvie 20 zaczęłam brać w czwartek. Czy skuteczność antykoncepcji została zachowana ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.