Zmiana w okolicy zęba a jego usunięcie

3 tygodnie temu miałam ropień w jamie ustnej między zębami a policzkiem koło zęba siódemki. Ropień się wygoił ale pozostała mi taka mała gulka przy piątce. Mój stomatolog wysłał mnie na RTG z którego wyszło że koło piątki jest lekka zmiana i wypisał skierowanie do poradni chirurgii stomatologicznej. Czego mogę się tam spodziewać? Jak będzie wyglądało leczenie i czy mogę stracić piątkę?

Jeżeli lekarz stwierdził,że zmiana jest przy piątce to należy ją leczyć.Lekarz ,który widział obraz RTG zadecyduje czy jest możliwe leczenie endodontyczne czy konieczny jest zabieg chirurgiczny.Jedynie na podstawie badania stomatologicznego pacjenta i obrazu RTG można postawić dobrą diagnozę i odpowiednio pokierować pacjenta do dentysty odpowiedniej specjalizacji.

Jeżeli jest to zmiana okw przy zębie nr 5 konieczne jest leczenie tego zęba ( kanałowe ), jeśli ząb był już leczony kanałowo - można spróbować powtórnie go przeleczyć albo konieczna będzie resekcja wierzchołka korzenia.
Postępowanie zależy od wyniku badania RTG oraz wewnątrzustnego.

Lek. dent. Maciej SkĹadowski

proszę skonsultować się z lekarzem zajmującym się nowoczesnym leczeniem endodontycznym i mikrochirurgią endodontyczna - nie należy podejmować pochopnie decyzji o ekstrakcji zęba
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk