Wypadnięcie zęba po gryzieniu twardych orzechów

Witam , rok temu dentysta mnie wyleczyli kanałowe i wczoraj podczas gryzienia twardych orzechy i wypadł mu ząb (inne wypełnienie po leczeniu kanałowe) Teraz mam ogromne dziur jeden ząb i co zrobi dentysta ? Wypełnia ponownie czy coś innego ? Oto tak wygląda utracone ząb http://ifotos.pl/zobacz/144041409_spppwea.jpg i dodam że teraz nie czuje ból ząb.

Jeśli nie - należy usunąć pozostałą część zęba i brak uzupełnić ( np implantem ).

Lek. dent. Agata Duda

dopiero na podstawie rtd i badania klinicznego można ocenić czy ząb nadaje się do odbudowy
patrząc na rozległość zniszczenia z pewnością konieczne będzie wykonanie wkłądu koronowo-korzeniowego i korony
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk