Znamię u 16-miesięcznego dziecka

Witam. U mojej 16 miesięcznej córki od ok. 2 miesięcy rośnie znamię podłużne rozciągające się od łopatki do łokcia. Na ta chwilę to znamię jest lekko zgrubiałe, trochę łuszczące i ciemniejsze od skóry. Dermatolog stwierdził bardzo rzadką chorobę ILVEN. Jestem przerażony. Czy takie znamię sprawia duże kłopoty? Na tą chwilę trochę przypomina bliznę i jakby stanęło w miejscu. Czy mogą pojawić się w innych miejscach np. twarzy, szyji? Czy są sposoby na zminimalizowanie lub usunięcie tego znamienia?

Lek. Tomasz Budlewski

Odsyłam Pana do poniższego artykułu, tu znajdzie Pan wiele odp na Pańskie pytania. Zwykle te zmiany są obecne od urodzenia choc moga pojawiać się również w dzieciństwie. Zatem niewykluczone że pojawią się nastepne. Zmiany te często wystepują na twarzy, szyi, okolicy moczowo-płciowej, jest to problem głownie kosmetyczny tzn zmiany te są łagodne. Są różne metody leczenia.
Oto link do artykułu: http://www.czytelniamedyczna.pl/1124,znamiona-naskorkowe-linijne-postacie-i-leczenie.html