Zwiększona dawka insuliny

KOBIETA, 29 LAT, Dlaczego przy zwiększonej dawce insuliny z 10 j. na 30, przy takiej samej liczbie wymienników cukier podniósł się z 150-230 na 350-450? byłam z tym u różnych diabetologów, nikt nie wie dlaczego.

Przyczyn wysokiej glikemii może być bardzo dużo.Z Pani pytania wynika, że najpierw podniosła Pani dawkę insuliny. To podniesienie dawki było bardzo duże - o 200%, a nie podaje Pani przyczyny. Na początek konieczne jest oznaczanie glikemii w pełnym profilu, także o 3. w nocy, oraz dodatkowe badania krwi.