Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Żywienie dziecka z nadczynnością tarczycy

Moja 8 letnia córka choruje na nadczynność tarczycy( G.-Basedowa) już 6 lat,problem tkwi w tym że ma 148cm wzrostu i wazy 48kg,nasz endokrynolog pow mi że mam odchudzić dziecko bo jest za gruba.Pow tak nie jada dużo mi sie wydaje że od tych tabletek tyje bo bierze metizol i eutyroks lek na nadczynność i niedoczynność. Jak mam ją żywić żeby schudła? bo już opadam z sił nie wiem jak ją żywić.bardzo proszę o odpowiedź, Magdalena 28 lat
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Dobry wieczór,

Proszę wybrać się do dobrego dietetyka. Warto oznaczyć TSH we krwi, aby sprawdzić, czy córka jest wyrównana hormonalnie. Z diety na pewno powinna Pani wyeliminować węglowodany proste i żadnych fast-foodów, które są zabójcze dla dzieci. Warto dodatkowo wprowadzić regularny wysiłek fizyczny, który ułatwi redukcję masy ciała.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety