74 cm wzrostu u 12-tygodniowego dziecka a podejrzenie gigantyzmu w rodzinie

Witam Moje trzymiesieczne dziecko w dniu ukończenia 12 tygodni waży 6 630 i mierzy aż 74 cm. Ja mam 170 cm wzrostu a ojciec 196 cm. Ojciec przez pewien czas miał również podejrzenie gigantyzmu. Pozostały rozwój niemowlaka jest prawidłowy. Od tygodnia dokarmiam mieszanką. Waga i wzrost urodzeniowy synka to 3600 g i 59 cm. Uprzejmie proszę o odpowiedź czy jego 74 cm w wieku 12 tygodni powinny mnie niepokoić.Pozdrawiam Natalia

1. jaki jest wzrost rodziców - należy wówczas obliczyć tzw. spodziewany wzrost będący wypadkową wzrostu rodziców (mid-parental height); u Pani syna wynosi on 189,5cm+-10cm, czyli Pani zdrowy syn może mieć docelowo nawet 2 metry, a więc o wiele powyżej 97. centyla w populacji(ojciec, rozumiem, że okazał się być zdrowym mężczyzną?).
2. czy u dziecka występują jakieś inne problemy rozwojowe - kontakt z rodzicami, kamienie milowe rozwoju, anomalie, wady? - jeśli nie, jestem w miarę spokojny; jeśli tak, trzeba zasięgnąć pierwszej opinii pediatry.