Alkohol a drętwienie i mrowienie szczęki

w wieczór wyborczy wypiłem z żoną po pół butelki czerwonego półwytrawnego wina. Nazajutrz nie czułem się najlepiej i najpierw poczułem takie mrowienie i odrętwienie okolicy prawego oka i prawej części żuchwy. do dzisiaj obszar odrętwienia i mrowienia powiększył się o prawą rękę i nogę , prawą część szyi i głowy. Niepokoję się tym powiększaniem się obszaru mrowienia. Czasami coś lekko mnie poszczypie w kręgosłupie i w okolicy prawej nerki. A mrowienie w oku i szczęce czuję coraz wyraźniej.

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie poziom elektrolitów (Na, K, Ca, Mg) oraz oznaczyć morfologię, CRP, układ krzepnięcie i D-dimery we krwi. Z uwagi na objawy konieczna będzie wizyta u neurologa, który być może zleci Panu dodatkowo jakieś badania obrazowe. Jeśli wyklucz przyczyny neurologiczne, to pokieruje Pana dalej, ale w pierwszej kolejności specjalista neurolog.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz