Artroskopia kolana a zostawienie drenów po zabiegu

Witam. Mam taki problem(nie mogę się skontaktować z ortopedą). 30 listopada będę przechodził artroskopię kolana(w chirurgii jednego dnia). Jak pierwsze dni wyglądają ? Czy zostawią mi jakieś dreny czy coś w tym stylu? Jest szansa, że 3 grudnia będę mógł pójść na uczelnię napisać kolokwium? Kiedy są pierwsze konsultacje po zabiegu?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, rodzaj zabiegu i tempo rehabilitacji zależą od stanu klinicznego i wskazania do wykonania artroskopii, oraz przebiegu samego zabiegu. Z reguły nie pozostawia się drenów, a szpital można opuścić jeszcze tego samego dnia, jednak konieczne jest odciążenie operowanej kończyny i oszczędzający tryb życia, przeważnie przez pierwsze 3 tyg. po zabiegu.