Badanie BHCG po porodzie

Mam 27 lat, 27 sierpnia 2009 roku urodziłam przez cięcie cesarskie dziecko. Od tamtego czasu mam ustające na dzień lub dwa krwawienie. Lekarz skierował mnie na badanie BHCG. Dlaczego takie badanie? Przecież nie jestem w ciąży.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Zapewne lekarz chce wykluczyć raka kosmówki. Jest to choroba rzadko powstająca po prawidłowej ciąży - częściej rozwija się ona po ciąży zaśniadowej (zaśniadzie groniastym).

Pozdrawiam serdecznie!