Badanie MR odcinka lędźwiowego
Badanie MR odcinka lędźwiowego • Spłycenie lordozy lędźwiowej. • wielopoziomowa dehydratacja krążków międzykręgowych, z niewielkim obniżeniem wysokości krążka m-k L5?S1 • na poziomie L2/L3 odcinkowe pęknięcie pierścienia włóknistego i tylna szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego miernie uciska worek oponowy: spłycnie zachyłków bocznych, zwłaszcza lewego z odcinkowym sięganiem lewego korzenia nerwowego L3 przez tylną wypuklinę krążka m-k i nieco przerośnięte wyrostki stawowe

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Tego typu patologie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczony jest zabieg operacyjny.