Biała grudka na migdałku

Witam Mam 27 lat, jakiś czas temu zauważyłam, że na lewym migdalku w jednej z krypt, systematycznie zbiera mi się biała grudka, zawsze w jednym i tym samym miejscu. Jest on też trochę większy niż prawy migdał. Czy to normalne zjawisko?

Tak, to u większości ludzi normalne gromadzenie się w kryptach migdałków podniebiennych treści retencyjnej. Trzeba je po prostu mechanicznie usuwać samemu lub przy pomocy laryngologa z fantazją i chęciami. Jeżeli towarzyszy temu gorączka,i są objawy choroby reumatycznej to należy te migdałki usunąć za w czasu nim zrobią krzywdę. One są potrzebne tylko do siódmego roku życia,.