Błagam, nie mogę sobie poradzić chcę schudnąć w 1 tydzień!

Mam 11 lat, jestem dziewczyną. Ważę około 52 kg i mam 154 cm wzrostu. Niestety nie mam silnej woli ciągle mówię sobie, że nie mogę tyle jeść, że jestem za gruba. To nie wychodzi! Najgorsze problemy mam z brzuchem, zawsze się odznacza i to mocno. Ciągle mam coś w buzi i jem dużo, z dużą ilością kalorii. Nie mogę sobie poradzić. Chciałabym schudnąć w miesiącu przynajmniej 10 kg, czy to dużo? Jak mam to zrobić? Nieraz jeżdżę na rolkach albo na rowerze i w-f i to wszystko. Proszę o pomoc!

Witam,

W miesiąc nie schudniesz 10 kg to niemożliwe i bardzo niezdrowe. W Twoim wieku najlepszym sposobem na utratę masy ciała jest aktywność fizyczna. Ruszaj się i ćwicz tak często jak tylko możesz. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Dodatkowo zapoznaj się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i wyeliminuj swoje błędy. Przeczytasz o nich w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pamiętaj, że jesteś jeszcze bardzo młoda, a w tym okresie czasami najpierw rośnie masa ciała, a dopiero później zwiesza się wzrost. Nie powinnaś się odchudzać i stosować żadnych diet, bo może to niekorzystnie wpłynąć na Twój rozwój.

Pozdrawiam.