Bogata czynność podstawowa utrzymana, na tym tle głównie w trakcie HV

Witam, bardzo proszę o interpretację badanie EEG głowy: W odprowadzeniach powierzchniowych przednich czynność szybka, tylnych nieregularna alfa 11 Hz o amplitudzie do 50uV, RZ obecna. W odprowadzeniach głębokich bogata czynność podstawowa utrzymana, na tym tle głównie w trakcie HV fale ostre rozsiane i kilkakrotnie w uogólnionych 2-3 sekundowych seriach. wiek 20 lat, jeśli to ma znaczenie Dziękuję

Witam. Wynik badania eeg nie jest prawidłowy. Pojawienie się uogólnionych fal ostrych może pojawić się np. podczas napadu padaczkowego. Konieczna jest jednak pełna ocena neurologiczna. Zdarza się bowiem że nieprawidłowemu wynikowi eeg nie towarzyszą żadne odchylenia w obrazie klinicznym.