Ból brzucha po upadku ze schodów

Witam! Dwa tygodnie temu spadłem ze schodów, silnie stłukłem sobie żebra z prawej strony na plecach. Ten ból już powoli przechodzi, ale boli mnie ciągle brzuch pod prawym żebrem. Przez pierwsze cztery dni w ogóle nie mogłem się wypróżnić. Teraz zresztą też bywa z tym różnie. Poza tym mój brzuch wygląda na wzdęty. Spać mogę tylko w pozycji na wznak, leżenie na którymkolwiek boku wzmaga ból. Czy są to oznaki uszkodzenia wątroby i jak mam sobie ulżyć? Tomek

Trudno mi określić co konkretnie się dzieje bez bezpośredniego badania. Warto byłoby celem pogłębienia diagnostyki wykonać RTG żeber oraz USG jamy brzusznej. Dopiero badanie bezpośrednie przez lekarza i wyniki tych badań zapewne odpowiedzą na pytanie jakie są powody Pana obecnych dolegliwości. Trzeba w tych badaniach stwierdzić czy nie ma złamania żeber i czy np. wątroba nie została uszkodzona (np. krwiak podtorebkowy). Bez tych badań trudno będzie określić przyczyny dolegliwości.