Ból, drętwienie i lodowatość nóg przy żylakach kończyn dolnych

Moja mama ma 86 lat i widoczne żylaki na nogach. Tydzień temu po spacerku zaczęła narzekać, że czuje lodowate stopy z niewielkim bólem. Wymoczyła nogi w gorącej wodzie i się zaczęło: Nogi bolały bardzo mocno i i drętwiały przez całą noc. Promieniowało również do rąk i pleców i karku. Po trzech dniach i nocach w bólach które chwilowo ustępowały wezwałam lekarza rodzinnego. Po obejrzeniu i obsłuchaniu oraz zmierzeniu ciśnienia (wszystko w normie), lekarz przepisał mamie następujące lekarstwa: Diclac 50 co 8 godz., otrex 600 1xdziennie na czczo i poltram combo (od bólu). Mama w dalszym ciągu narzeka na ból z tym, że już innego rodzaju. Uczucie wrzenia - rozsadzania, kłucia i drętwienia. Uczucie lodowatości ma w dwóch palcach obydwu nóg (te dwa palce obok dużego palca w nodze) oraz pieczenie z lodowatością na przemian w nogach od kolan w dól. Poza tym bardzo jest osłabiona i poci się albo jest jej zimno. Obecnie Otrex odstawiła (po porozumieniu się z lekarzem), gdyż po tym lekarstwie ból się potęgował. Do jakiego specjalisty się udać? Jak długo podawać ten diclac? Może mimo bólu należałoby podawać ten otrex? (Jeżeli na czczo - to czy można zaraz po zażyciu tabletki coś zjeść?)

KOBIETA, 86 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam!
Aby dokładnie ocenić przyczynę problemu konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu (także odnośnie chorób towarzyszących) oraz zbadanie pacjentki. Problemami krążeniowymi zajmują się chirurdzy naczyniowi, angiolodzy i z takim specjalistą należy skonsultować problem. Zasadniczo jeśli chodzi o leczenie to nie można przez internet modyfikować leczenia, ale diclac ma tu znaczenie przeciwzapalne i przeciwbólowe, a więc w przypadku występowania dolegliwości należy przyjmować lek. Diosmina wykazuje działanie korzystne na układ żylny i jeśli takie jest podłoże to warto ją stosować. W opisanej sytuacji przyczyną może być nie tylko przewlekła niewydolność żylna, ale również przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych, dlatego ważna jest ocena specjalisty, także w celu ustalenia optymalnego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty