Sine palce u stóp a żylaki kończyn dolnych

Mam 27lat i zauważyłam już od dawna, że czasem mam sine stopy a dokładnie palce u stóp, mam siną czasem wargę ust na górze, zimne ręce oraz mam żylaki kończyn dolnych niektóre takie wypukłe i bardzo widoczne. Nie mam pracy stojącej. Czy to jest niebezpieczne dla mojego zdrowia? i skąd ten siny kolor stóp bądź ust? Czy na to ma wpływ te żylaki?

Raczej to zasinienie nie ma nic wspólnego z żylakami kończyn dolnych. To prawdopodobnie stan związany z nieprawidłowością w kurczliwości drobnych naczyń włosowatych, tętniczych, końcowych tak zwany zespół Raynauda. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem naczyniowym.