Ból głowy i złe samopoczucie

witam od 2 lat zle sie czuje boli mnie głowa jak i kark do tego ciagle czuje jak bym biał sciskana głowę takzwany hełm na głwie robiłem rózne badania ale nadal jest to samo czasami wogóle nie moge funkcjonowac do tego wiem ze mam problem z cisnieniem dolnym ostatnio miałem 120 na 102 niewiem czy to moze byc od tego proszę o pomoc mam 53 lata i bo naprawde dzieje mi sie cos dziwnego z moją głową

Szanowny Panie,

Objawy o których Pan pisze są najprawdopodobniej wynikiem nadciśnienia na które Pan choruje. Jeżeli chodzi o ciśnienie rozkurczowe, to jego wartości nie powinny przekraczać 90 mmHg, a optymalnie powinny wynosić 70-80 mmHg. Proszę udać się do lekarza. Po zastosowaniu odpowiednich leków hipotensyjnych z pewnością poczuje się Pan znacznie lepiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz