Ból i opuchlizna w ciąży - co robić?

Jestem w 23 tygodniu ciąży i mam bardzo dokuczliwy ból brzucha w kroczu z prawej strony, zauważyłam też, że to miejsce jest opuchnięte i gdy dotykam miejsce bólu czuję, że jest twarde. Czasem ból jest tak silny, że zginam się w pół, ale i tak nie pomaga. Martwię się, bo raz już poroniłam w 9 tygodniu i musiałam mieć operację.
Pozdrawiam,
Iwona

Witam serdecznie,
na podstawie opisu nie ma jednoznaczności, czy dolegliwości bólowe dotyczą bólu w prawym dole biodrowym czy też w okolicy krocza. Uściślenie tego pozwala na zwężenie potencjalnych przyczyn Pani dolegliwości.
Dolegliwości bólowe brzucha oraz bolesność uciskowa wymagają badania lekarskiego. Trudno bez badania pacjenta w takim przypadku postawić rozpoznanie. Dlatego proponuję jak najszybszą wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam