Ból z prawej strony pleców i w boku u 43-latki

witam,mam od jakiegos czasu problem,boli mnie z prawej strony pleców i w boku,leżąc w łóżku ciężko jest przełożyć sie z boku na bok ,nawet gdy mąż położy rękę na boku czuje ucisk,byłam u lekarza pierwszego kontaktu który skierował mnie do chirurga a ten stwierdził że to od kręgosłupa,zalecił ćwiczenia i masaże ale to nie pomaga,boli przy wysiłku i także jak nic nie robię ,dzis doszedł do tego lekki ból w udzie oraz dziwnie omdlała prawa ręka,ból w pachwinie,nie potrafie tego określic pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości rzeczywiście mogą być wynikiem patologii w obrębie kręgosłupa. Teoretycznie może być to jednak także wynik schorzeń pęcherzyka żółciowego, wątroby, nerek oraz wielu innych patologii. Sugeruję nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.